Książka, którą powinna przeczytać każda kobieta – “Czuła przewodniczka” Natalii de Barbaro

Trudno jest nie zgubić siebie w natłoku codziennych obowiązków, zadań do wykonania i życia rodzinnego. Współczesne kobiety szczególnie czują się przygniecione ciężarem ponad siły, ponieważ wymaga się od nich, by spełniały się zarówno na gruncie zawodowym, jak i były doskonałymi żonami i matkami. Książka ze strony www.taniaksiazka.pl Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie, napisana przez psycholożkę i felietonistkę – Natalię de Barbaro, to prawdziwe remedium na presję ze strony otoczenia, która tak często sprawia, że prześcigamy się w dążeniu do perfekcji.

Zastanów się, czy spełniasz własne marzenia, czy żyjesz pod dyktando innych

Według Natalii de Barbaro kobiety o wiele za rzadko stawiają przed sobą fundamentalne pytania, takie jak: “Kim jestem?” albo “Czego pragnę?”. Jest to spowodowane najczęściej brakiem czasu dla siebie albo poczuciem winy, że stawiają siebie w centrum zainteresowania. Jednak ciągle poświęcając się dla innych i spełniając ich życzenia, pomijając własne potrzeby, kobiety stają się wyczerpane. To wcale nie służy dobru ich rodzin, bo zmęczenie psychiczne i fizyczne sprawia, że stajemy się opryskliwi, niecierpliwi, a nawet uczymy dzieci egoizmu.

Książka “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” pokazuje, kiedy matka w zdrowy sposób dba o siebie, daje dobry przykład dzieciom. Uczy je, że potrzeby każdego członka rodziny są ważne.

Jak dzięki przemianie jednej osoby zmieniają się całe rodziny?

Autorka książki, która jako psycholog pracuje na codzień że swoimi pacjentkami, opowiada prawdziwe historie z życia tych osób. Udowadnia w ten sposób, jak wiele dobrego mogą przynieść pozytywne zmiany, nie tylko dla samej kobiety, ale i dla jej męża i dzieci. 

Nie chodzi tylko o zmianę sposobu myślenia o sobie. Książka “Czuła przewodniczka” daje także praktyczne wskazówki, jak w nawet najbardziej napiętym harmonogramie, znaleźć czas na chwilę relaksu i po prostu bycie z samą sobą. Dzięki temu nie zapomnimy, kim jesteśmy i nie stracimy z oczu celu.