Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie – piękna przygoda odkrywania własnego wnętrza

Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” (https://www.taniaksiazka.pl/czula-przewodniczka-kobieca-droga-do-siebie-natalia-de-barbaro-p-1487545.html) – książka, która zdobyła serca wielu kobiet w Polsce. Czytanie jej jest jak rozmowa z przyjaciółką przy kawie. Równocześnie z każdą stroną można odkrywać kolejną, małą część samej siebie. Jest to podróż do własnego wnętrza, szukanie i odkrywanie na nowo kobiecości, która często przez wiele lat była tłamszona i spychana na bok.

Natalia de Barbaro przytula kobiety do serca

Natalia de Barbaro, autorka książki, to psycholożka i felietonistka. Swoje umiejętności łączy w pozycji adresowanej do kobiet, która przez wiele czytelniczek jest określana jako ciepła i czuła. Kobiecość nigdy nie była łatwa. A ta książka jest przypomnieniem o tym, by przestać pędzić, wsłuchać się w siebie, zawierzyć własnej intuicji. Autorka pokazuje w jakie pułapki i społeczne oczekiwania ze strony innych, dały się wpędzić współczesne kobiety. Zaprasza do podróży w głąb siebie. Do odkrycia własnych marzeń, własnych potrzeb, a nie jedynie działania zgodnie z oczekiwaniami innych.

Trzy wewnętrzne głosy

“Czuła przewodniczka” przywołuje trzy ukryte głosy mieszkające w kobietach. Kreśli ich obraz i nazywa Są to:

  • Potulna,
  • Królowa Śniegu,
  • Męczennica.

Te wewnętrzne głosy starają się sterować działaniami kobiety, mówić jej jak powinna się zachowywać i co robić. Głosy te są wynikiem wychowania, przekonań i oczekiwań społecznych. Sprawiają, że kobieta przestaje się zastanawiać, czego ona chce, a żyje w schematach realizując cele i pragnienia innych. Żyje w pędzie, żonglując różnymi rolami i starając się w każdej z nich być perfekcyjną. Coraz bardziej zatraca siebie i przestaje słyszeć swój wewnętrzny głos. Poznanie mechanizmów wpływających na własne zachowanie ma pomóc kobietom wrócić na drogę do samej siebie.

Książka dla każdej kobiety

Choć jest to książka psychologiczna, jest napisana lekkim językiem. Pozbawiona jest naukowych terminów i definicji. Jest jak rozmowa z przyjaciółką. Choć porusza często trudne kwestie, czyta się ją bardzo przyjemnie. Będzie wspaniałym drogowskazem dla każdej współczesnej kobiety, która czuje, że chce od swojego życia czegoś więcej.